TAM METİN YÜKLEME İŞLEM BASAMAKLARI

Kategori: Duyurular | 0

Sayın UCEK-2019 katılımcıları,

UCEK-2019/ESKİŞEHİR 2. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi’ne gösterdiğiniz yoğun ilgiye çok teşekkür ederiz. Bildiri özeti ve adı program kitapçığında yer alıp, kongre sırasında sunumu yapılan bildirilerin tam metinleri, ucek-2019 tam metin Kitabı’nda basılacaktır. Bu amaçla bildiri kayıt sistemi tekrar açılmış olup aşağıdaki işlem basamaklarına göre bildirinizin tam metnini 1 KASIM 2019 günü saat 17.00’a kadar sisteme yüklemeniz gerekmektedir.  Sisteme tam metin yüklerken gerçekleştirilecek işlem basamakları aşağıda gibidir:

 1. Yazarlar tarafından sisteme yüklenmiş olsalar dahi kongrede sunulmamış olan bildirilerin tam metinleri yayınlanmayacaktır.
 2. Bildiri tam metinlerini yalnızca bildiri özetinde irtibat kurulacak yazar olarak tanımlı olan yazar yapabilmektedir. Yani bildiri özetini sisteme yükleyen yazar adı ve hesap kime ait ise, tam metni de sadece aynı kişi yükleyebilir. Bahsi geçen yazar, işlemleri kendi sayfasından yürütecektir. Diğer yazarlar sisteme müdahale edemeyecektir.
 3. “UCEK 2019_Tam metin şablonu” nu indirmek için tıklayınız.  Ve metninizi şablondaki yapıyı bozmadan kurallara aynen uyarak yazınız.
 4. Tam metni yazarken APA 6.2. Yazım kurallarına uymalısınız. APA Yazım kuralları için tıklayınız..
 5. Sisteme girmek için http://ucek2019.congress.gen.tr/ linkindeki sol menüden “Katılımcı Girişi” ne ait kullanıcı adı (mail adresiniz) ve şifrenizi kullanarak girişi yapabilirsiniz. Katılımcı Girişi’ne ait şifrenizi unuttuysanız aynı sayfada “şifremi unuttum” işlemi ile yeni şifre edinebilirsiniz.
 6. Birden fazla bildiride irtibat kurulacak yazar olarak bulunanlar, her bildirinin tam metni için aynı işlemi tekrar gerçekleştirmelidir.
 7. İlgili yazar, sisteme tam metnini yükleyeceği bildirinin özeti üzerine tıklayıp özetin yer aldığı pencere açık iken sol üstte bulunan sekmelerden Bildiriye Dosya Yükle seçeneğini kullanarak bilgisayarında bulunan tam metin dosyasını sisteme yüklemelidir.
 8. Daha önce aynı sekmeyi ve basamakları kullanarak bildirisinin özetini ya da sunumunu buraya yüklemiş olan yazarlar varsa, olası bir karışıklığa mahal vermemek adına, tam metin yükleme işlemini gerçekleştirmeden hâlihazırda yüklü olan bu dosyaları sistemden silmelidirler.
 9. Yüklenen dosyalar tam metin şablonuna uygun hazırlanmalı ve Word formatında olmalıdır. Şablona uygun hazırlanmayan tam metinler yayınlanmayacak ve çok fazla bildiri olduğu için düzeltme yapılmayacaktır.
 10. Poster bildiri sahipleri de aynı kurallara bağlı olarak tam metinlerini sisteme yüklemelidirler. 
 11. Yazarların dosyalarını sistem üzerinden yüklemelerinin akabinde dosya elimize ulaşmış olacaktır. Konu ile ilgili e-posta atma ya da telefonla ulaşmaya gerek bulunmamaktadır. Kendi ekranınızda tam metnin yüklenmiş olduğunu gördüğünüzde, biz de aynı ekranı görmüş olacağız ve bildirinizi indirerek, sadece yazım kurallarını kontrol ettikten sonra tam metin kitabına yerleştireceğiz. Yukarıda verilen şablona göre yazılmamış bildirilerin tam metinleri dikkate alınmayacaktır.
 12. Tam metin yükleme son tarihi: 1 Kasım Cuma saat 17.00’dır. Bu saatten hemen sonra sistem kapatılacaktır. Tam metin yayınlama surecine ilişkin sorularınız için eartvinli@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

RIGEO için TAM METİN YÜKLEME:

 1. Tam metin bildiri yerine, bildiri özetini makaleye çevirerek RIGEO UCEK-2019 ÖZEL SAYISI’nda yayınlamak isteyen yazarlar tamamen RIGEO Kurallarına tabi olarak makalelerini RIGEO sistemine yüklemelidirler.
 2. RIGEO’ya tam metin makale göndermek için tıklayınız: http://rigeo.org/submit-a-manuscript/ . RIGEO’ya gönderilecek tüm makaleler tamamen RIGEO Kurallarına ve hakem sürecine tabidir. 
 3. RIGEO Özel sayı için makale yükleme son tarihi de yine 1 Kasım Cuma 2019 saat 17.00’dır. Makale metinleri tamamen Türkçe olan yazarlar da sisteme öncelikle Türkçe olarak yükleyebilirler. Bu durumdaki makalelerin hakem süreci sonucunda kabul edilmesi durumunda bu makaleler sadece RIGEO Editörleri tarafından İngilizceye çevirebilir. Dışarıdan yapılan çeviriler kabul edilmez.  RIGEO da makale yayınlama sürecine ilişkin olarak rigeojournal@gmail.com veya eartvinli@gmail.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.  

DERS TASARIM ATÖLYESİ TAM METİN YÜKLEME:

 1. Ders Tasarım Atölyesi gerçekleştiren ve bunu tam meitn kitabında yayınlamak isteyen eğitimcilerimiz, Ders Tasarım Atölyesi Tam Metin Formu’nu buradan indirerek doldurabilirler.
 2. Ders Tasarım Atölyesinde tam meitn yazılırken oluşturulacak metin kısmı tamamen uygulamaya dönük olarak yazılmalıdır (bir günlük plan formunda). Tam metinler yazılırken yine kaynakça eklenebilir veya atıf yapılabilir. Ancak Ders Tasarım Atölyeleri tam metin formatı bildiri formatında değil, yukarıdaki maddede eklenmiş formata göre yazılmalıdır. 
 3. Ders Tasarım Atölyeleri tam metinleri 1 Kasım 2019 günü mesai bitimine kadar ucek2019@gmail.com adresine ad-soyad ve atölye adı belirtilerek mail yoluyla gönderilmelidir.